Cyfrowy stetoskop Skeeper  Pierwsza prezentacja na kongresie XXIV Konferencja Alergologów, Pulmonologów i Immunologów Klinicznych Lublin 8-10.09.2023
🩺

Cyfrowy stetoskop Skeeper Pierwsza prezentacja na kongresie XXIV Konferencja Alergologów, Pulmonologów i Immunologów Klinicznych Lublin 8-10.09.2023

Event Date
July 9, 2023
Event Leaders
UntitledUntitledUntitled

Innowacyjna Diagnostyka Stetoskopem Skeeper oparta na Sztucznej Inteligencji - Pierwsza Prezentacja na Pumunology Meeting, Lublin 2023

💡
Zaplanuj szkolenie / warsztaty, aby nabyć nowe umiejętności.

Drodzy Koledzy i Koleżanki z branży medycznej,

Mam ogromną przyjemność dzielić się z Wami zapierającymi dech w piersiach innowacjami, które zostaną przedstawione podczas nadchodzącego Pumunology Meeting w Lublinie. To wyjątkowe wydarzenie stanie się platformą dla przełomowych osiągnięć w dziedzinie diagnozowania chorób za pomocą stetoskopu Skeeper opartego na sztucznej inteligencji.

Cyfrowy stetoskop z AI

Najnowsza innowacja, która będzie skupiała na sobie uwagę uczestników, to możliwość przeprowadzania badań osłuchiwania przy użyciu stetoskopu Skeeper. Metoda ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy dźwięków serca i płuc, co pozwala wykrywać potencjalne nieprawidłowości zdrowotne w sposób niezwykle precyzyjny.

Podczas prezentacji zostaną omówione trzy kluczowe aspekty tej rewolucyjnej technologii:

Analiza Dźwięków Serca i Płuc przy Użyciu Skeeper Stethoscope

Stetoskop Skeeper umożliwiać będzie osłuchiwania w czterech miejscach serca oraz w sześciu miejscach na przodzie i sześciu na tyle klatki piersiowej. Dzięki temu, zaawansowane algorytmy oparte na sztucznej inteligencji będą w stanie wykrywać subtelne zmiany w dźwiękach serca i płuc, co może przyczynić się do wczesnej diagnozy wielu chorób.

Zabezpieczanie Danych Klinicznych dla Diagnozy AI

W celu zapewnienia niezawodności danych klinicznych używanych do diagnozowania AI, zostanie zastosowany 5-etapowy proces weryfikacji klinicznej. Dane klasyfikacji chorób również będą zabezpieczone dzięki badaniom klinicznym o wysokiej wiarygodności. Wszystko to będzie osiągnięte przy zachowaniu nienaruszalności oryginalnego dźwięku na każdym etapie transmisji.

Algorytm Klasyfikacji Dźwięków Płuc/Serca z Wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji

Algorytm do klasyfikacji dźwięków płuc i serca zostanie rozwinięty, pozwalając na wykrywanie nieprawidłowości w tych dźwiękach oraz rozwijając model klasyfikacji chorób. Dane o chorobach zostaną zebrane w kategoriach: Normalne/Nieprawidłowe dźwięki płuc/serca. Algorytm będzie wykorzystywać lekki model uczenia maszynowego głębokiego.

Klasyfikacja Chorób przy Użyciu Sztucznej Inteligencji

Kluczowym elementem będzie nauka sztucznej inteligencji na podstawie wiarygodnych danych klinicznych. Dodatkowo, zoptymalizowane zostanie przetwarzanie danych w celu poprawy dokładności diagnozy AI. Wykorzystany będzie wielozadaniowy model CNN do obliczania prawdopodobieństwa wystąpienia każdej choroby. Dodatkowo, moduł X-AI zostanie zastosowany w celu poprawy niezawodności diagnoz.

Jestem przekonany, że innowacyjna diagnostyka za pomocą stetoskopu Skeeper opartego na sztucznej inteligencji odgrywać będzie kluczową rolę w poprawie skuteczności diagnozy chorób płuc i serca. Wprowadzenie zaawansowanych technologii do medycyny otwiera nowe perspektywy w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Podczas nadchodzącego Pumunology Meeting w Lublinie 2023 będziemy świadkami narodzin rewolucji, która ma potencjał zmienić oblicze opieki zdrowotnej. Prezentacja Skeeper Stethoscope dostarczy nam wglądu w przyszłość medycyny, gdzie zaawansowane technologie połączone z ludzką wiedzą tworzą nowe horyzonty w diagnostyce.

Z niecierpliwością oczekuję pierwszej prezentacji i nadchodzących osiągnięć w tej fascynującej dziedzinie, która niewątpliwie zmieni sposób, w jaki diagnozujemy i leczymy choroby.

Na kongresie zaprezentujemy również:

image

POCUS - poręczny aparat USG

POCUS w praktyce

Stosunkowo niski koszt i wygoda tych urządzeń oraz zapewniane przez nie funkcje mogą usunąć bariery utrudniające wdrożenie ultrasonografii w miejscu opieki, czyniąc tę umiejętność kliniczną bardziej powszechną i dostępną. W ostatnich latach, ultrasonografia punktowa (POCUS) stała się coraz bardziej popularna w miejscach opieki, takich jak szpitale, kliniki i oddziały ratunkowe. POCUS umożliwia szybką ocenę stanu pacjenta w czasie rzeczywistym i pozwala na szybkie podjęcie decyzji klinicznych. W połączeniu z rosnącą dostępnością i wygodą urządzeń ultrasonograficznych, POCUS może się stać cennym narzędziem dla personelu medycznego w miejscu opieki, pomagając w szybkim i skutecznym leczeniu pacjentów.

Dalsze info: na stronach tutaj

https://stetoskopy.com/products/ultrasonograf-kosmos-torso-one-system-uniwersalne-pocus-przenosne-usg-echostestetosko

Do zobaczenia na Linkedin