Szkolenia - stopa cukrzycowa
🦶

Szkolenia - stopa cukrzycowa

💡
Jeśli szukasz ekscytującego i wciągającego sposobu na poznanie układu mięśniowego kolana, nie szukaj dalej sprawdź z-anatomy „Libre Anatomy Atlas”!

Stopa cukrzycowa

Szkolenie Stopa Cukrzycowa

14tego marca osoby biorące udział w warsztatach „Pacjent ze stopą cukrzycowa w gabinecie podologicznym” organizowanych przez Akademię Podologii Art-Medica miały możliwość pracy na sprzęcie udostępnionym przez naszą firmę.

Uczestnicy mieli możliwość między innymi zapoznania się z całą gamą ciśnieniomierzy WelchAllyn oraz przetestować je w użytkowaniu. Do badania współczynnika kostka ramię wykorzystano model DuraShock 66, który to posiada 15 letnią gwarancję na dokładność pomiaru. Na ramieniu założono mankiet FlexiPort w rozmiarze 11 natomiast przy pomiarze na kończynie dolnej wykorzystano mankiet FlexiPort w rozmiarze młodzieżowym 19.

W dniu 14 marca br. osoby uczestniczące w warsztatach pt. "Pacjent z cukrzycową stopą w gabinecie podologicznym", zorganizowanych przez Akademię Podologii Art-Medica, miały możliwość korzystania z naszego sprzętu.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z całym zakresem ciśnieniomierzy WelchAllyn i przetestować ich funkcjonalność. Do pomiaru współczynnika kostka-ramię zastosowano model DuraShock 66, który charakteryzuje się 15-letnią gwarancją na dokładność pomiaru. Na ramieniu założono mankiet FlexiPort w rozmiarze 11, natomiast podczas pomiaru na kończynie dolnej wykorzystano mankiet FlexiPort w rozmiarze młodzieżowym 19.

image

Smartdop45 doppler żylny, Mankiety FlexiPort, Durashock 66

Podczas warsztatów uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z przepływomierzami renomowanej japońskiej firmy Hadeco, które zostały wykorzystane do obliczenia wcześniej wspomnianego współczynnika kostka-ramię. Każdy z uczestników miał możliwość dokonania pomiaru i zapoznania się z badaniem w praktyce.

Podczas wykonywania pomiaru za pomocą SmartDop45 – doppler, zaprezentowano możliwości oprogramowania Hadeco, które pozwala na obliczenia, tworzenie bazy danych pacjentów oraz archiwizację danych.

image

Warsztaty obejmowały również wykład i ćwiczenia praktyczne, które prowadziła dr Anna Kubicka chirurg, angiolog, Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu, w zakresie:

  • leczenie cukrzycy i jej powikłań – wprowadzenie,
  • leczenie stopy cukrzycowej i leczenie ran,
  • współpraca podologa z lekarzem,
  • zaopatrywanie rany na sali zabiegowej– antyseptyka i lavaseptyka, różne rodzaje opatrunków – rola lekarza i podologa.

Natomiast kolejny blok ćwiczeniowy prowadziła już mgr Magdalena Ludwiczak wprowadzającuczestników w tematykę wyposażenia i narzędzi w gabinecie podologicznym, tutaj zapoznaliśmy się z:

  • bezpieczeństwo w miejscu pracy– dezynfekcja i sterylizacja,
  • stopa cukrzycowa – rozpoznanie, badanie, postępowanie i wskazówki dot. pielęgnacji domowej,
  • wykonywanie zabiegu podologicznego u pacjentów ze stopą cukrzycową, zaopatrywanie zmian, aplikacja odpowiednich preparatów i dobór opatrunków.

Doppler oprogramowanie Hadeco, Lupą luxo, Lampa WelchAllyn GS300

W trakcie tego bloku towarzyszył uczestnikom również doppler Hadeco ale również oświetlenie medyczne. Pojawiły się nasze lampy z lupą powiększającą na statywach jezdnych ze światłem LED oraz halogenowym. Lampy wykorzystano do oświetlenia pola zabiegowego.

W trakcie warsztatów można było również zapoznać się z planem sesji podologiczno-medycznej, która zaplanowana w trakcie VIII Kongresu Towarzystw Naczyniowych, na który to serdecznie zapraszamy.

Warsztaty, które odbyły się niedawno, składały się z dwóch głównych części: wykładu i ćwiczeń praktycznych. Wykład został prowadzony przez dr Annę Kubicką, chirurga i angiologa z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Poznaniu, i skupiał się na leczeniu cukrzycy i jej powikłań, leczeniu stopy cukrzycowej i ran oraz na współpracy między podologiem a lekarzem. Natomiast część praktyczna była prowadzona przez mgr Magdalenę Ludwiczak, która wprowadziła uczestników w tematykę wyposażenia i narzędzi w gabinecie podologicznym. Uczestnicy zapoznali się z bezpieczeństwem w miejscu pracy, dezynfekcją i sterylizacją, stopą cukrzycową, wykonywaniem zabiegu podologicznego u pacjentów ze stopą cukrzycową oraz zaopatrywaniem zmian i doborem odpowiednich opatrunków.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z oprogramowaniem dopplerowskim firmy Hadeco oraz z oświetleniem medycznym, takim jak lupa luxo i lampa WelchAllyn GS300. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję wypróbować lampy z lupą powiększającą na statywach jezdnych ze światłem LED oraz halogenowym, które były wykorzystywane do oświetlenia pola zabiegowego.

Podczas warsztatów omówiono również plan sesji podologiczno-medycznej, która jest zaplanowana w trakcie VIII Kongresu Towarzystw Naczyniowych, na który uczestnicy zostali serdecznie zaproszeni.

🫀Z-Anatomy