Dlaczego nowe „mleczne” wzierniki otoskopowe są lepsze, niż tradycyjne czarne?
👩‍⚕️

Dlaczego nowe „mleczne” wzierniki otoskopowe są lepsze, niż tradycyjne czarne?

Event Date
Event Leaders
UntitledUntitled
💡
Otoscope
image

Korzystasz w swojej praktyce z otoskopu Welch Allyn i chcesz sprawdzić jakość nowych wzierników? Skontaktuj się z Medica91 !

Baxter Polska wprowadziła ostatnio na rynek nowe innowacyjne wzierniki do otoskopów Hillrom Welch Allyn (dzisiaj wlaciecielem obu marek jest Baxter International Inc.)

Głównym powodem, dla którego „mleczne” białe wzierniki - końcówki douszne otoskopu są preferowane w porównaniu z tradycyjnymi czarnymi końcówkami, jest to, że zapewniają one lepsze oświetlenie i wizualizację przewodu słuchowego podczas badania.

Biały kolor wzierników lepiej odbija światło niż czarne końcówki douszne, które pochłaniają światło. Oznacza to, że podczas używania białych - mlecznych końcówek dousznych światło z otoskopu jest lepiej rozprowadzane i odbijane w kanale słuchowym, co pozwala na lepszą wizualizację kanału słuchowego i błony bębenkowej.

Ponadto białe mogą  pomóc poprawić dokładność diagnostyczną, zapewniając wyraźniejszy widok kanału słuchowego i błony bębenkowej, co może ułatwić pracownikom ochrony  zdrowia identyfikację potencjalnych nieprawidłowości lub stanów.

Warto również zauważyć, że białe końcówki douszne mogą być preferowane przez pacjentów wrażliwych na wygląd instrumentów medycznych. Niektórzy pacjenci mogą uważać tradycyjne czarne wkładki douszne za onieśmielające lub nieprzyjemne, podczas gdy białe wkładki douszne mogą być mniej zniechęcające i bardziej uspokajające.

#otoskop #welchallyn

#healthcare #visualization #medical

Untitled

2018