ABPMpro from SOMNOmedics GmbH: Oscillometric 24-hour Blood Pressure Measurement
🩺

ABPMpro from SOMNOmedics GmbH: Oscillometric 24-hour Blood Pressure Measurement

ABPMpro Ambulatoryjny Monitor Ciśnienia Tętniczego

ABPMpro to najnowocześniejsza technologia do długotrwałego, ambulatoryjnego pomiaru ciśnienia krwi.

Pomiar ciśnienia tętniczego jest wykonywany podczas procesu inflacji i/lub deflacji, a w przypadku wystąpienia artefaktów podczas inflacji, pomiar może być automatycznie przeprowadzony podczas deflacji.

ABPMpro oferuje wyższą wartość diagnostyczną, jednocześnie rejestrując autografie, pozycję ciała i częstotliwość serca. Jest to kompaktowy ABPM i łatwy w użyciu, który zapewnia wyższą wartość diagnostyczną dzięki ciągłemu rejestrowaniu aktografii, pozycji ciała i częstotliwości serca.

Modularny aparat

Dzięki modułowym rozszerzeniom, takim jak zewnętrzne sensory, ABPMpro może być rozszerzony o Holtera EKG i ciągły pomiar ciśnienia krwi oparty na czasie przejścia impulsu (PTT). Opcjonalnie może być wyposażony w elektrody EKG do ciągłego rejestrowania częstotliwości pracy serca, co pozwala na wykrywanie stresu fizycznego i psychologicznego w kontekście 24-godzinnego pomiaru.

ABPMpro umożliwia łatwą analizę danych, oferując możliwość wyboru między szybkim przeglądem 24-godzinnego ciśnienia krwi a surowymi danymi. Proces inflacji/deflacji jest wyświetlany w oprogramowaniu do weryfikacji wartości ciśnienia krwi.

Innowacja

ABPMpro to 24-godzinny monitor ciśnienia krwi, który łączy tradycję z innowacją. Jest łatwy w użyciu, a jego oprogramowanie do analizy danych umożliwia wybór między szybkim przeglądem 24-godzinnego ciśnienia krwi a surowymi danymi. Wystarczy naciągnąć go na rękę, eliminując potrzebę rurki, co zapewnia maksymalny komfort pacjenta. ABPMpro oferuje dwa metody pomiaru: oksymetryczną i PTT.

Konfiguracje urządzeń

ABPMpro Klasyczny: Oscylometryczne (mankietowe) ciśnienie krwi Akcelerometria (trójosiowa) Pozycja ciała Zmienność rytmu serca EKG (wewnętrzna)

image

ABPMpro Cardio (dodając 3-odprowadzeniowy kabel EKG): 3-kanałowy zapis EKG (zewnętrzny) Szybkość oddychania Okres przedwyrzutowy

image

ABPMpro Research (dodając EKG i PPG): Ciśnienie krwi PTT z uderzenia na uderzenie Przebudzenia podczas snu ABPMpro Klasyczny ABPMpro Cardio Badania ABPMpro

image
image

Podsumowanie:

Elektrody EKG zintegrowane z mankietem umożliwiają ciągłą rejestrację tętna. Pozwala to na wykrycie stresu fizycznego i psychicznego w kontekście pomiaru w ciągu 24 godzin
Pomiar odbywa się podczas procesu inflacji i/lub deflacji. Jeśli podczas napełniania wystąpią jakieś artefakty, podczas deflacji wykonywany jest automatyczny pomiar zapasowy.
Wysoka wartość diagnostyczna poprzez jednoczesną rejestrację aktygrafii i pozycji ciała: Umożliwia ocenę snu i czuwania, precyzyjną klasyfikację zanurzenia/braku zanurzenia oraz korelację ciśnienia krwi z aktywnością i pozycją ciała.
Wydajne oprogramowanie analityczne z możliwością wyboru widoku: analizowane dane umożliwiające szybki przegląd 24-godzinnego ciśnienia krwi lub surowych danych. Wyświetlanie procesu napełniania/spuszczania powietrza w oprogramowaniu w celu weryfikacji wartości ciśnienia krwi.
Możliwość aktualizacji
Czujnik pletyzmografii
Detekcja fali tętna (PWV)
Analiza fali tętna (PWA)
Wykrywanie wybudzenia autonomicznego na podstawie sygnału pletyzmowego
3-kanałowy czujnik EKG (Holter)
Zintegrowany czujnik pozycji ciała (klatka piersiowa)
Kardiografia impedancyjna w celu określenia – Częstotliwość oddychania (bezdechy centralne / oddychanie Cheyne’a-Stokesa) – Okres przedwyrzutowy (PEP) Alternatywnie: wykrywanie stymulatora

Dalsze info:

ABPMpro- Holter Ciśnienia

ABPMpro to najnowocześniejsza technologia do długotrwałego, ambulatoryjnego pomiaru ciśnienia krwi. Wyposażony w wbudowane elektrody EKG do ciągłego rejestrowania częstotliwości serca, co umożliwia wykrywanie fizycznego i psychologicznego stresu w kontekście pomiaru trwającego 24 godziny. Pomiar jest wykonywany podczas procesu inflacji i/lub deflacji. Jeśli podczas inflacji wystąpią artefakty, jest możliwe automatyczne przeprowadzenie pomiaru w trakcie deflacji. ABPMpro oferuje wyższą wartość diagnostyczną, jednocześnie i ciągle rejestrując aktografię, pozycję ciała i częstotliwość serca. Jest to kompaktowy i łatwy w użyciu monitor ciśnienia krwi długoterminowego, który zapewnia wyższą wartość diagnostyczną dzięki jednoczesnemu i ciągłemu rejestrowaniu aktografii, pozycji ciała i częstotliwości serca. Dzięki zewnętrznym sensorom, ABPMpro jest modułowo rozszerzalny do Holtera EKG i ciągłego pomiaru ciśnienia krwi opartego na czasie przejścia impulsu (PTT). ABPMpro oferuje łatwą analizę danych z możliwością wyboru widoku: szybki przegląd 24-godzinnego ciśnienia krwi lub surowe dane. Wyświetlanie procesu inflacji/defliacji w oprogramowaniu do weryfikacji wartości ciśnienia krwi. ABPMpro to monitor ciśnienia krwi o 24 godziny z wyjątkowymi cenami, łącząc tradycję z innowacją. Jest łatwy w użyciu, a oprogramowanie do analizy danych oferuje wybieralne widoki, umożliwiając szybki przegląd 24-godzinnego ciśnienia krwi lub surowe dane. ABPMpro jest łatwy do użycia: po prostu naciąga się na rękawicę, nie potrzebując żadnego rurki, co zapewnia duże komfort pacjenta. ABPMpro oferuje dwa metody pomiaru: oksymetryczną i PTT.

ABPMpro- Holter Ciśnienia